خرید طراحی لوگو دانلود آهنگ فروش فایل تفکر سیستمی
حذف در پنل کاربری [X]
نوشیدنی گازدار شیشه ای رزوتی با طعم نارنگی

مشخصات اصلی


طعم: نارنگی
نوع بسته بندی: بطری شیشه ای
سایز: فردی
قیمت: 3000 تومان

معرفی اجمالی محصول

نقد و بررسی
مشخصات فنی
فیلم محصول
پرسش و پاسخ

نقد و بررسی


نارنگی، نوع خاصی از پرتقال ماندارین (مرکبات رتیکولاتا) است که رنگی نارنجی مایل به قرمز دارد. نارنگی به خانواده روتاسه تعلق‌دارد و دراصل در جنگل‌های گرمسیری مانند مناطق جنوب غربی آسیا کاشت‌می‌شود. درخت نارنگی از درخت پرتقال کوچک‌تر است و میوه آن رنگ نارنجی بیشتر و شکلی صاف‌تر دارد. پوست آن به‌راحتی گرفته‌‌می‌شود و یک میوه فیبردار مغذی است. د در این نوشتار به مهم ترین خواص نارنگی برای سلامتی، پوست و مو پرداخته می شود.

بخش‌های آبدار آن، انواع پیوندی مانند تانجلو، تانگور و کلمنتاین نیز دارند. در نیمکره شمالی، فصل اوج نارنگی از اکتبر شروع شده و تا آوریل (آبان تا اردیبهشت) ادامه‌دارد. نارنگی به‌خاطر مزه تازه، کالری کم و مغذی بودنش شناخته‌شده است. ویتامین نارنگی در گروه خود بهترین است. نارنگی همچنین منبعی سرشار از ویتامین C، فولات و بتاکاروتن است. مزه نارنگی از پرتقال قوی‌تر است؛ ترشی آن کمتر و شیرین‌تر است.

خواص نارنگی برای سلامتی

۱. سرشار از آنتی‌اکسیدان است و از التهاب جلوگیری‌می‌کند

پرتقال، منبع خوبی از ویتامین برای بدن است. نارنگی نیز منبع خوبی از ویتامین و سرشار از ویتامین C است که آنتی‌اکسیدان‌های موردنیاز بدن را تامین‌می‌کند. این آنتی‌اکسیدان‌ها از التهاب در بدن جلوگیری‌می‌کنند.

نارنگی به جلوگیری از تشکیل رادیکال‌های آزاد که واکنش‌های اکسیدی غیرضروری مضر برای بدن را امکان‌پذیر می‌کنند، شناخته‌شده است.

۲. با بیماری‌های پوستی و آرتریت مبارزه‌می‌کند

نارنگی به‌میزان زیادی در درمان‌های پزشکی به‌کار رفته‌است زیرا با بیماری‌های پوستی و آرتریت مبارزه‌می‌کند.

۳. بریدگی‌ها و زخم‌ها را درمان‌می‌کند

نارنگی به درمان بریدگی‌ها و زخم‌های جزئی کمک‌می‌کند.

۴. آهن غذا را جذب‌می‌کند

نارنگی به جذب آسان آهن از غذا نیز کمک‌می‌کند.

۵. جذب کلسترول را محدودمی‌کند

نارنگی حاوی فیبرهایی مانند پکتین و همی‌سلولز است که جذب کلسترول را در روده محدودکرده و خطر چاقی را کاهش‌می‌دهد.

۶. گوارش را بهبودبخشیده و از بیماری‌های مزمن جلوگیری‌می‌کند

فیبر رژیمی موجود در این میوه، گوارش را بهبودمی‌بخشد که برای عملکرد تمام بدن خوب است. همچنین، می‌توان با مصرف درست نارنگی و دیگر گونه‌های پرتقال، از تعدادی از بیماری‌های مزمن مانند سرطان و بیماری‌های قلبی جلوگیری‌کرد.

۷. مقدار فیبر بالا، حرکات روده را آسان می‌کند

فیبر بالا برای حرکات روده بدن‌تان مفید است و متخصصان همیشه آن را توصیه‌می‌کنند.

۸. سپسیس را درمان‌می‌کند

سپسیس، یک عفونت دردناک است و و معمولا عامل آن استافیلوکوک‌اورئوس است. سپسیس می‌تواند باعث زخم‌های قرمز، تورم، تشکیل چرک و درد شدید شود. اگر مراقب نباشید، سپسیس می‌تواند به بخش‌های دیگر بدن‌تان نیز سرایت‌کند.

سپسیس در کودکان و نوزادان شایع است زیرا ایمنی پایین‌شان، باعث انقال باکتری می‌شود. روغن معطر نارنگی، یک ضدعفونی و باکتری‌کش قوی است که باکتری استافیلوکوک‌اورئوس را مهارمی‌کند.

۹. تقسیم سلولی را افزایش‌می‌دهد

سیتوفیلکتیک، عاملی است که تولید سلولی را تقویت‌کرده و تقسیم سلولی را افزایش‌می‌دهد و رشد سلول‌های جدید را نیز تحریک‌می‌کند. تقویت تولید سلول، نه‌تنها رشد کلی را در بدن شما افزایش‌می‌دهد، بلکه به ترمیم آسیب و فرسودگی بدن نیز کمک‌می‌کند. روغن معطر نارنگی، یک سیتوفیلکتیک موثر است.

۱۰. تصفیه‌کننده

عامل پاک‌کننده خون، به تصفیه‌کننده نیز معروف است. روغن معطر نارنگی، یک تصفیه‌کننده موثر است. این روغن، از طریق دفع اسیداوریک زیاد، نمک اضافی، آلاینده‌ها و آب از دستگاه اداراری، بدن شما را پاکسازی‌می‌کند.

۱۱. آرام‌بخش

روغن معطر نارنگی، دارای خواص آرام‌بخش است. این ویژگی، التهاب را سرکوب‌کرده و بیش‌فعالی را در سیستم‌های گردش خون، گوارش، عصبی و دفع ادرار کاهش‌می‌دهد. روغن معطر نارنگی به کاهش التهاب، تب، اضطراب، استرس و حتی افسردگی کمک‌می‌کند. خواص آرام‌بخش، نارنگی را به عاملی موثر در برابر بی‌خوابی نیز تبدیل‌می‌کند.

۱۲. مشکلات مربوط به معده

روغن معطر نارنگی به کاهش مشکلات گوارشی مانند نفخ و دفع گاز زیاد از سیستم گوارشی کمک‌می‌کند. این روغن، به حفظ مناسب جریان شیره گوارشی و تعادل میان اسید زیاد و صفرا کمک‌می‌کند. روغن معطر نارنگی به درمان زخم‌های معده نیز کمک کرده و التهاب را تسکین‌می‌دهد.

۱۳. ضد اسپاسم

اسپاسم‌ها می‌توانند ملایم تا شدید باشند و ممکن است عوارض و تاثیرات منفی زیادی بر بدن‌تان داشته‌باشند. اسپاسم می‌تواند بر دستگاه‌های تنفسی، گوارشی و سیستم عصبی تاثیرگذاشته و باعث مشکلاتی در تنفس و همچنین باعث ایجاد گرفتگی و آسم شود. اسپاسم می‌تواند باعث اسهال، وبا و حتی اختلالات سیستم عصبی شود. روغن معطر نارنگی، یک عامل ضد اسپاسم موثر است و به تسکین اسپاسم کمک‌می‌کند.

۱۴. تونیک

تونیک (ماده مقوی) به تقویت و هماهنگی عملکردهای بدن کمک‌می‌کند. روغن معطر نارنگی، یک تونیک موثر است و فعالیت متابولیک و گوارش را تحریک‌کرده و جذب مواد مغذی را در کبد، معده و روده‌ها افزایش‌می‌دهد. روغن معطر نارنگی، ایمنی شما را افزایش‌داده، ترشحات غدد درون‌ریز را تنظیم‌کرده و سلامت سیستم عصبی را بهبودمی‌بخشد. روغن معطر نارنگی، در مبارزه با عفونت‌ها به شما کمک‌می‌کند.

۱۵. گوارشی

روغن معطر نارنگی، یک عامل گوارشی موثر است. روغن معطر نارنگی، یک تونیک است که گوارش را تحریک‌می‌کند و خواص گوارشی آن، این روغن را برای معده عالی کرده است. بنابراین، دفعه بعدی که در خوردن غذا زیاده‌روی کردید، ممکن است بخواهید مقداری روغن معطر نارنگی را امتحان‌کنید.

خواص نارنگی برای پوست

۱۶. مشکلات پوستی را درمان‌کرده و علائم پیری را به تاخیر می‌اندازد

نارنگی، منبع خوبی از ویتامین A است. اگر به بیماری‌های پوستی مانند آکنه و جوش دچارید، توصیه‌می‌کنیم مقدار کافی ویتامین A مصرف‌کرده و محصولات مشتق‌شده از این ویتامین را به‌کار ببرید. بنابراین نارنگی می‌تواند انتخاب خوبی برای درمان این بیماری‌های پوستی باشد. زمانی که مسئله درمان زخم‌ها و دیگر آسیب‌های پوستی به‌میان بیاید، ویتامین A برای این مشکلات، لازم است زیرا به بازسازی بافت‌ها کمک‌می‌کند. اگر می‌خواهید علائم پیری پوست مانند خطوط، چین‌وچروک و بی‌طرواتی پوست را مهارکنید، ویتامین A به‌دلیل داشتن خواص ضدپیری، می‌تواند کمکی عالی باشد.

۱۷. نارنگی پوست را صاف و جوان می‌کند

ویتامین C موجود در نارنگی یک آنتی‌اکسیدان شگفت‌انگیز نیز هست که به کندشدن فرآیند پیری کمک‌می‌کند. به‌علاوه، آنتی‌اکسیدان دربرابر رادیکال‌های آزاد، از پوست محافظت‌می‌کند. بنابراین، از احتمال برخی از سرطان‌ها جلوگیری‌می‌کند. اگر می‌خواهید نرمی و جوانی پوست خود را حفظ‌کنید، ویتامین C می‌تواند به شما کمک‌کند زیرا تولید کلاژن را در پوست‌تان تحریک‌‌می‌کند و کلاژن، پروتئین مسئول برای انعطاف‌پذیرکردن پوست‌تان است.

۱۸. نارنگی ماسک صورت برای پوستی روشن‌تر

ما در اینجا، ماسک صورت نارنگی را پیشنهادمی‌کنیم که می‌تواند برای داشتن پوستی روشن‌تر به‌کار برود. به‌علاوه، این ماسک به رفع چربی بیش‌ازحد و باکتری مضر کمک‌کرده و پوست را نرم، تازه و عاری از لکه می‌کند.

۳ تا ۴ تکه نارنگی را بردارید. دانه‌های آن را درآورید. آنها را در مخلوط‌کن ریخته و با یک قاشق غذاخوری ماست و همان اندازه عسل مخلوط‌کنید. آن را بر صورت و گردن بگذارید. اجازه‌دهید ۱۰ تا ۲۰ دقیقه بماند. آن را با آب سرد بشویید. این ماسک را دوبار در هفته برای پوست چرب و یک‌بار در هفته برای پوست معمولی به‌کار ببرید.

خواص نارنگی برای مو

۱۹. نارنگی ویتامین A به مرطوب‌کردن سبوم پوسته سر کمک‌می‌کند

یکی از مهم‌ترین ویتامین‌ها برای سلامتی، ویتامین A است. خواص آنتی‌اکسیدانی آن، به حالت‌دادن و مرطوب‌کردن سبوم(غدد چربی) پوست سر کمک‌می‌کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها با آلودگی که موهای شما را کم‌کرده و آنها را ضعیف‌تر می‌کند نیز مبارزه‌می‌کند.

۲۰. نارنگی رشد مو را افزایش‌داده و سفیدشدن آن را به‌تاخیر می‌اندازد

ویتامین B۱۲ ریزش مو را کاهش‌داده، رشد مو را افزایش می‌دهد و فرآیند پیری را کندمی‌کند.

۲۱. نارنگی منبع موی سالم و براق

همانگونه که قبل‌تر گفته‌شد، ویتامین C به ساخت کلاژن که برای رشد مو ضروری است کمک‌می‌کند. ویتامین C همچنین به شکسته‌شدن آهن منبع دیگری برای سلامت مو- کمک‌‌می‌کند و بنابراین بدن شما می‌تواند آن را جذب‌کند. می‌توانید برای داشتن مویی سالم و براق، آب نارنگی را با روغن موی خود ترکیب‌کرده و استفاده‌کنید.

نکات پخت و خوردن

۱. برای افزایش پروتئین، نارنگی در سالاد میوه به‌کارمی‌رود.

۲. آب این میوه را می‌توان در نودل و پاستا استفاده‌کرد.

۳. می‌توانید از آب آن برای خوش‌طعمی کیک‌های فنجانی خود استفاده‌کنید.

۴. می‌توان آب نارنگی را در دستورغذاهای مرغ و ماهی هم استفاده‌کرد.

https://bazdeh.org

برچسب ها: نارنگی , شیشه ای , خانواده , آب گازدار , رزوتی , sparkling juice , Tangerine , کالای ایرانی , آرون سل ,

مشخصات فنی


طعم: نارنگی
نوع بسته بندی:بطری شیشه ای
سایز: فردی

فیلم محصولپرسش و پاسخ


ارسال پرسش جدید

نام :
ایمیل :
متن :
کد امنیتی : ریست تصویر
محصولات مرتبط